Zespół produkcyjny – to wyzwanie dla każdego kierownika, czy brygadzisty. W jaki sposób trzeba nim zarządzać?

Agile w produkcji

Otóż obecnie coraz więcej mówi się o tym, że w produkcji naprawdę coraz bardziej sprawdza się agile, czyli zarządzanie zwinne, szczególnie zaś w postaci jednej ze swoich metodologii, a mianowicie scrum. Co dokładniej to oznacza? Otóż szczególnie różne role zespołu scrum naprawdę dobrze się przyjęły w zakładzie, a konkretniej zaś jednak rola – scrum mastera

Zarządzanie w produkcji

Wróćmy jednak do zagadnienia zarządzania w produkcji, a konkretniej do zarządzania metodą scrum w produkcji. Otóż zauważono, że dawny podział na jednego lidera i podległych mu pracowników niestety wcale nie daje takich efektów, jakie są oczekiwane. Dlatego stwierdzono, że w zasadzie to można by wszystko zmienić na dawny system, który opierał się na czeladnikach oraz mistrzu.

Dzisiaj zatem mamy scrum mastera, który właśnie jest takim mistrzem – ma wiedzę, doświadczenie, potrafi rozsądzać spory, rozmawiać z innymi. Warto jeszcze podkreślić rolę scrum developera – to jest teoretycznie zwykły pracownik, jednak nie do końca, ponieważ traktowany jest on nieco po partnersku, jak osoba, która naprawdę posiada kwalifikacje i umie podejmować pewne decyzje.

Zarządzanie zespołem produkcyjnym przez scrum mastera, jakim w zasadzie jest brygadzista, wymaga na pewno wiedzy oraz autorytetu. Co więcej, taka osoba musi umieć rozsądzać kłótnie, pomagać pracownikom, rozmawiać z nimi rozpoznawać talenty, przydzielać zadania zgodnie z danymi umiejętnościami, wdrażać nowych do pracy itp.

Szkolenia, kursy: https://www.hrpower.pl

Szkolenie dla brygadzistów

Przy tym wszystkim trzeba podkreślić, że w zasadzie to bardzo pomagają tutaj różnego rodzaju szkolenia dla brygadzistów. Szczególnie można zainwestować w szkolenia dla mistrzów, szkolenia scrum, czy też w szkolenia agile. Wazne przy tym wszystkim jest, aby takie szkolenia to były kursy agile pm foundation, ponieważ wówczas certyfikaty są naprawdę renomowane i mają swoją wartość.